sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Modrá střelka

zaměření: celoroční a klubová činnost víkendové akce letní/zimní tábory turistika cykloturistika akce pro veřejnost mezinárodní výměny mládeže


Dužina Modrá Střelka pracuje v Náchodě od roku 1990. Do Duhy nás přivedl Galén a jeho myšlenka přátelství rozrůzněných a Březových lístků.

Modrá Střelka je aktivní oddíl dětí a mládeže, je složený z několika rodů podle věku dětí–Pavouci, Žabky, Kuny, Orlové...  Vedoucí tým dužiny tvoří vesměs odrostlí Svišti a Medvědi.

Jednotlivé rody kromě svých pravidelných schůzek pořádají víkendová setkání, 4x do roka se schází o víkendu celý oddíl, v létě pořádáme oddílový tábor na vlastní stanové základně v Sebuči.

Vedoucí oddílu se společně scházejí na kulturních akcích a jsou velcí kamarádi.

Nejvýznamnější akcí pro veřejnost je pochod Václavice Havlovice, který se koná první sobotu v květnu od roku 1990 a účastní se ho pravidelně 800-1000 lidí. Spojuje dvě obce na Náchodsku a původně vznikl na podporu kandidatury Václava Havla na prezidenta republiky, dodnes je oslavou demokracie a dobré pohody. Na trase pochodu členové oddílu pořádají soutěže pro děti i dospělé, na kontrole hraje kapela, peče se dobré maso na lorně a vládne dobrá nálada.

Oddíl užívá pro svoji činnost hezkou klubovnu–srub -- v blízkosti Náchodského zámku. Na sousedním pozemku jsme vybudovali táborovou základnu Zámek, kde je 6 hezkých srubů, vybavená kuchyně, společenská místnost a hřiště pro míčové hry.


Informace o dužině

Sídlo
Nemastova 1904
547 01 Náchod
Pošta
Duha Modrá Střelka
Nemastova 1904
547 01 Náchod

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist