sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Bartoňka

zaměření: celoroční a klubová činnost víkendové akce letní/zimní tábory práce s neorganizovanou mládeží vodáctví turistika cykloturistika horolezectví/speleologie vzdělávání netradièní sporty


Duha Bartoňka je jedna z dužin, které působí v Náchodě. Jedná se o organizaci, která nabízí programy a aktivity ve volném čase převážně pro děti a mládež. Zaměřuje se na turisticko-sportovní, mírně adrenalinové aktivity (lezení, vodáctví, lanové programy) a zážitkové a speciálně zaměřené programy. Pořádá výlety do přírody, skal, na vodu, do jeskyní apod.

Duha Bartoňka je hlavním organizátorem krajské Bambiriády v Náchodě. Bambiriáda je prezentace činnosti občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Bambiriáda v Náchodě má již dlouholetou tradici a značný význam pro dění v regionu. Rok co rok na Bambiriádu zavítají tisícovky návštěvníků, což je pro Duhu Bartoňku a další spolupořádající a prezentující se organizace velká šance na zviditelnění se.

Významnou roli má i v oblasti vzdělávání, pro mládež, instruktory a začínající vedoucí. Organizuje řadu vzdělávacích a zážitkových akcí (letní instruktorská škola DuLŠ 1 a 2, akreditované Školení hlavních vedoucích, Školy her, lezení apod.). DuLŠ 1 a DuLŠ 2 jsou tábory určené pro mládež, mladé a začínající instruktory i zkušenější vedoucí, kteří chtějí získat nové dovednosti. Účastníci projdou několika okruhy přednášek (pedagogika a psychologie, BOZP, zdravověda) a poznají velkou zásobu her, kterou mohou dále používat na táborech. Pro účastníky DuLŠ 2 je tábor připraven více prakticky, tzn. že projdou některé přednášky více do hloubky, sami se naučí hry připravovat a upravovat. V průběhu tábora mají účastníci možnost jet do skal a nahlédnout do tajů lezení a nebo si vyzkoušet základy vodáctví. Účastníci po vyplnění testu získají osvědčení. Školení hlavních vedoucích akreditované MŠMT je určeno nejen pro učitele škol v přírodě a hlavní vedoucí táborů, ale i pro vedoucí, kteří planují vést tábor v příštích letech. Součástí programu jsou přednášky ze základů pedagogiky a psychologie, zdravovědy, bezpečnosti práce s dětmi a dále hygienická vyhláška, základní právní předpisy, práva a povinnosti provozovatele a organizátora tábora, hospodaření tábora, organizační a programová příprava tábora. Kurz vedou kvalifikovaní lektoři z jednotlivých oborů a s mnohaletou táborovou praxí! Účastníci po úspěšném absolvování získají osvědčení.

Kromě své pravidelné činnosti s mládeží organizuje Bartoňka ve spolupráci se SVČ Déčkem Náchod přes 20 různě zaměřených letních táborů pro děti, mládež i rodiny. 
Veškeré programy a akce vedou zkušení vedoucí s mnohaletou praxí, odborné programy vedou kvalifikovaní lektoři. Průběžně nabízíme také spolupráci i mladým lidem, tzv. našim odrostlíkům a dobrovolníkům, kteří mají zájem podílet se na programech a akcích a mají nové nápady.


Informace o dužině

Sídlo
Havlíčkova 1112
54701 Náchod
Pošta
Havlíčkova 1112
54701 Náchod

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist