Poslankyně a prezident se vsadili

Moravskoslezské listy (Vyšlo 10. září 2007)

HAVÍŘOV - Poslankyně za KSČM Milada Halíková a prezident společnosti ODS - Dopravní stavby Ostrava Pavel Vítek uzavřeli v sobotu 8. září na třetím Duhovém dni sázku s dětmi z dětských domovů. Třetímu Duhovému dni v Havířově-Šumbarku přálo počasí, a tak se děti dobře bavily.

Čtrnáctiletá Jana Machalová z Dětského domova v Čeladné se s Halíkovou a s Vítkem písemně vsadila, že nebude kouřit až do konce ledna 2008. Zbylých asi dvě stě dětí se převážně upsalo, že se budou lépe učit.

A k čemu se zavázali dospělí? "Sice už nejsem havířovská primátorka, ale pořád jsem formálně ředitelka Základní školy generála Svobody kousek odtud. Rekonstrukce školního hřiště ohrozila fotbalový turnaj Duhového dne. Proto se zavazuji, že bude dokončena aspoň do 12. září, a já pak na jaře příštího roku zorganizuji výlet dětí z dětských domovů spolupracujících s občanským sdružením Duha Zámeček. Ráda s nimi pojedu do adrenalinového centra v Mostech u Jablunkova. Když se mi rekonstrukci nepodaří popohnat, oběhnu kolečko kolem hřiště v tričku sdružení. A to nejsem žádná sportovkyně," smála se Halíková.

Pavel Vítek strvdil svým podpisem sázku, že 1. prosince bude otevřen devatenáctikilometrový úsek dálnice D47 mezi Rudnou v Ostravě a Bohumínem. Když nezvládne udirigovat své podřízené a spolupracující firmy tak, aby termín dodrželi, ujede ten úsek na kole. Pěšky ne, prý by to dlouho trvalo. Ale ostuda by to byla stejná. "Pozval jsem prezidenta Václava Klause na konec listopadu. Omluvil se, že se vrací 30. listopadu ze státní návštěvy Indonésie. Ale slíbil, že 1. prosince ten kus dálnice rád otevře," vysvětlil Vítek.

Sázky se uzavíraly na akci pro děti z dětských domovů, kterou v sobotu pořádalo v Havířově sdružení Duha Zámeček. "Je to tady moc hezké. Děti z dětských domovů se nejen baví, ale i spoluorganizují soutěže pro své sídlištní kamarády," podotkla Halíková.