Na Duhovém dni se sázelo

Převzato z Moravského deníku (vyšlo 11. září 2007)

HAVÍŘOV - Náměstí na Moravské ulici v Havířově-Šumbarku se už potřetí zahalilo do duhových barev.

Sobotní Duhový den se nesl hlavně ve znamení sázek. Všichni chlapci a děvčata měli možnost uzavřít velkou sázku o to, jestli si zlepší vysvědčení. Na výherce čeká výlet do adrenalinového centra v Mostech u Jablunkova.

„Počet sázejících nás překvapil. Celkový počet je okolo 350. Většina z nich přinesla kopii vysvědčení a budou se snažit zlepšit si svůj známkový průměr,“ řekla vedoucí improvizované sázkové kanceláře Eliška Walachová.

V doprovodném programu se vedle dětí z Havířova a osmi moravskoslezských dětských domovů představila kapela Ve znamení zebry a hvězda ze SuperStar Michal Hudček.

Pro děti byla tradičně přichystána spousta soutěží a atrakcí. Nechyběl ani oblíbený fotbalový turnaj, který se letos premiérově odehrál na malém nafukovacím hřišti.

Poprvé se v rámci akce uskutečnily Duhové hry, ve kterých se proti sobě v pěti disciplínách postavily čtyřčlenné týmy chlapců a děvčat. Soutěž navázala na velký úspěch Her bez hranic, ve kterých se utkali zástupci základních a mateřských škol na květnové Bambiriádě.

Autor: Jan Pristáš

Zdroj: Havířovský deník