sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Zelený vítr, zimní tábor 2020

Napsal Mirek Wisner, Duha Zelený vítr dne 20.února 2020

O tom, že kousek za Ostravou má Duha svou základnu jsme věděli. Dokonce jsme Myšinec před více než 10ti lety navštívili. Nicméně stav v jakém Myšinec byl a vlastně i jeho poloha nás nelákali k nějaké další návštěvě. Shodou neskutečných náhod a okolností jsme Myšinec opět navštívili na konci loňského roku. Po příjezdu jsme si nebyli jistí, jestli jsme přijeli na správné místo, protože v našich pamětích ona základna vypadala poněkud jinak.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Už v této chvíli jsem zíral a opravdového šoku a spadlé čelisti jsem se dočkal, až jsem viděl, jak vypadá vnitřní zařízení. Opravdu klobouk dolů co dokázala Duha a správce základny Ivana Sobolová z tohoto rekreačního střediska na spadnutí udělat.

A pak už byl jen krůček k tomu, abychom na Myšinec přijeli s dětmi v době zimních prázdnin. Samozřejmě jsme netušili, jak se bude líbit jim, ale jejich reakce předčila naše očekávání. Neskutečně krásné zázemí, a ač je to vlastně nepochopitelné, (protože do nejbližšího supermarketu to je 10 min. autem) je to lokalita, kde lišky dávají dobrou noc. Škoda snad jen toho, že jsme na tábor odjížděli v době, kdy na ostravsku vrcholila chřipková epidemie, takže naše řady poněkud prořídly, ale pevně věříme, že příští rok nás na Myšinec pojede víc.

 

Mirek Wisner -Wizo

 


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist