sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Vánoční oddílová besídka s přespáním

Napsala Duha Rysi dne 28.prosince 2019

Jako každý rok, tak i letos jsme hledali vhodný termín na vánoční besídku s přespáním v klubovně. Nakonec se jako nejvhodnější termín vybral poslední víkend před Štědrým dnem. Sešli jsme se ve velmi vysokém počtu. Chyběli jen marodi a všichni ostatní se dostavili. Návštěvou nás poctila Beruška, kterás sebou přinesla i malou dcerku Sofii.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Dorazila i Miluška, která před nedávnem absolvovala náročnou operaci kyčelního kloubu a dorazila i s berlemi. Atmosféra byla vskutku vánoční-vonělo tu vánoční cukroví, nashromáždily se tři přepravky dárků a vládla tu přátelská poklidná atmosféra. Po několika hrách, tréninku vázání uzlů na uzlařskou regatu, postupného pojídání cukroví a chlebíčků jsme přešli k rozdávání dárků. Obdarováni byli všichni a myslím že si každý mezi dárky našel svého favorita. Po pauze z kochání dárků jsme vyrazili na lov kešky z prémiové řady-to se nakonec povedlo a tak se naše sbírka úlovků zase trochu rozšířila. Vrcholem večera bylo předávání březových lístků našim vedoucím a instruktorům. Zelený březový lístek dostal Hynek a Ivica za úspěšný start v práci s dětmi a mládeží, Nikča dostala světle modrý březový lístek za pokrok v práci s dětmi a mládeží a Řízek získal žlutý březový lístek za dlouholetou práci nejen v oddíle ale i mimo něj. Pak už se hrály stolní hry, včetně těch nových, popíjela se šťáva a pojídalo se cukroví až do vyhlášení večerky. Ráno byl problém se vstáváním, ale vše se zvládlo a v 9 hodin jsme odcházeli spokojeně domů. Tak příští rok se zase v hojném počtu sejdeme na první schůzce.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist