sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Wakan

Napsala Veronika Matlochová, Duha Wakan dne 20.prosince 2019

Drazí přátelé na duhové stezce, často se mě ptáte, co znamená slovo Wakan. Mohla bych toto slovo jen jednoduše přeložit z indiánštiny Velký Duch, ale použiji slova z knihy Dva Divoši, E.T.Setona.: „Seberte všecko jídlo, které nepotřebujete – maso, chleba a všechno ostatní -,a každý den je položte někam na vyvýšené místo.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Většinou mají indiáni skálu – nazývají ji wakan, to znamená posvátné kouzlo-  a tam nechávají zbytky jídla, aby potěšili dobré duchy. Samozřejmě, že si to všechno vezmou ptáci a veverky.“ Naše dužina je z velké části založena výtvarně, ale snažíme se dětem předávat i touhu být spoluodpovědný za vše, co kolem nás žije, roste nebo prostě jen tak je.

Pohodový zbytek roku a v roce 2020 Vám přejeme mnoho nápadů a inspirací nejen výtvarných a spoustu radostných dní se všemi, kteří tvoří vaši dužinu.

Za Duhu Wakan Veronika Matlochová


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist