sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Ambulák, škoťák, zkracovačka

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 30.ledna 2018

Správný táborník tyto názvy  nejen zná, ale umí je i uvázat a také používat v praxi. A ten hodně správný táborník je umí dokonce uvázat tak rychle jak netáborník „mašličku“ na botě. V sobotu 13. ledna jsme si vyzkoušeli, jestli jsme správní táborníci nebo ti hodně správní a to na „Uzlařské regatě“, kterou tradičně pořádali kamarádi z dužiny Duha Rysi z Olomouce.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Tentokrát byla konkurence dost vysoká. Kromě Rysů a nás – Tuláků, dorazil ještě oddíl Delfíni z Mohelnice a  skauti z oddílu Shawnee ze Zábřehu na Moravě.                                                                                                         

Vázalo se šest základních uzlů na čtyřech dvoumetrových uzlovačkách. Začínalo se lodním a provazy byly spojeny ambulantním, škotovým a rybářským uzlem, nesmělo se zapomenout na zkracovačku a končilo se dračím uzlem. Věkových kategorií bylo celkem šest – nejmladší Potápky (od r. 2008 a mladší), pak Plavčíci, Lodníci, Kadeti, Mořští vlci a nejstarší Veteráni (narozeni v roce 1975 a starší). Zastoupeny byly všechny věkové kategorie a boj byl opravdu urputný.                                                               

Vítězem nejmladších se stala Liška  (oddíl Shawnee Zábřeh)  s časem 00:36,440, nejpočetnější kategorii Plavčíků vyhrál Šimon (Rysi Olomouc), čas 00 :26,540. V Lodnících byla nejlepší Surikata (Shawnee Zábřeh) a její čas 00:24,880, v Kadetech s časem 00:25,690 Eddie (Shawnee) a pak už staří Mořští vlci – Beruška (Rysi) 00:25,660 a ještě starší Veteráni Mikčinikwa (Shawnee)  00:18,000.

Tuláckým nejlepším časem bylo druhé místo Hogana v Mořských vlcích ( 00:26,280), o kousek za ním byl Kadet Paha ( 00:26,500) a z dětských účastníků zabodovala v Lodnících Brouček s časem 00:28,690. Ale radost jsme měli ze všech našich bojovníků, protože zejména  nejmladší Tuláčci se hodně polepšili a zabodovali i nováčci.

Závěr celé akce patřil míčovým hrám a florbalu, jen tak, bez vítězů a poražených, pro radost z pohybu.

Nejlepší  na celé akci bylo však samotné setkání  zástupců různých organizací – naše přátelství rozrůzněných.

 

Duha Rysi a Duha Tuláci Olomouc


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist